VEGAN – JESTEŚMY DUMNI Z POSIADANIA TYCH PRODUKTÓW

Ochrona środowiska jest dla naszej marki niezwykle ważna🍃 Jesteśmy niezwykle dumni, że nasze produkty należą do grona produktów VEGAN❗ Co to jednak tak na prawdę znaczy ?   Znak ekologiczny – Vegan, to znak handlowy przyznawany przez Towarzystwo Wegańskie (ang. Vegan Society), które działa od 1944 roku. Symbolem ekologicznym Vegan Society mogą zostać oznaczone produkty spożywcze, kosmetyki, środki czystości i usługi. By na produkcie pojawiła się etykieta Vegan Society, musi spełniać on wymagania:
  • produkt nie może zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub odzwierzęcego (dotyczy to surowców, procesu produkcji i produktu końcowego);
  • produkt nie może być testowany na zwierzętach;
  • produkt jest wolny od składników roślinnych, które pochodzą z upraw genetycznie modyfikowanych;
  • dania ze znakiem „Vegan” muszą być przygotowywane oddzielnie od potraw nie-wegańskich – powierzchnie i sprzęty muszą być dokładnie umyte przed wykorzystaniem w gotowaniu wegańskich potraw.
Otrzymanie certyfikatu Vegan Society daje możliwość wykorzystania tego logo na opakowaniach, materiałach marketingowych i na stronach internetowych. Etykieta ekologiczna Vegan Society jest zarejestrowana w Europie, USA, Kanadzie, Australii i Indiach. Oznaczonych nim zostało ponad 18.000 produktów na całym świecie, w tym produkty marki ASTONISH, której jesteśmy wyłącznym dystrybutorem w Polsce!  

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Bądź w kontakcie

IQ SYSTEMS GROUP

BIURO HANDLOWE